dr Jánosi András
  • Kardiológiai magánrendelés
      • Back
      • Kadiológiai vizsgálatok
      • Tüneteket érzékel magán?
  • Szakmai önéletrajz
      • Back
      • Kitüntetések
      • Tudományos munka
  • Letöltések
  • Kapcsolatfelvétel

Kedves Betegeim! Várom Önöket kardiológiai magánrendelésemen.

Rendelési idő: Minden kedden, 14-18 óra között.

Prof. Dr. Jánosi András


Bejelentkezem a magánrendelésre

Tüneteket érzékel magán?

Mivel foglalkozik a kardiológia?

A kardiológia (szívgyógyászat) a szív betegségeivel foglalkozó ága az orvostudománynak. A veleszületett szívbetegségekkel először a gyermek kardiológusok találkoznak, a felnőtt szívgyógyászok elsősorban az un. szerzett szívbetegségeket gyógyítják. A szerzett szívbetegségek igen sokfélék, gyakoriságuk függ attól, hogy melyik földrész lakosairól beszélünk , hogy mely időszak a vizsgálat tárgya. Az iparilag fejlett régiókban a rheumás szívbillentyű betegség alig fordul elő, ugyanakkor a magas vérnyomás, az elhízás, a koszorúér és az általános érelmeszesedés népegészségügyi probléma.

Felmerül a kérdés mikor gondoljunk olyan betegségre, amivel kardiológushoz érdemes fordulni?

Vannak olyan alapvető adatok, amelyek ismerete mindenkinél fontos: milyen betegségek fordultak elő a családban (magas vérnyomás, hirtelen szívhalál, fiatal korban jelentkező szívinfarktus, szélütés stb.). Ahogy nyilvántartjuk magasságunkat és testsúlyunkat érdemes arról is tájékozódni mennyi a vérnyomásunk és a koleszterinszintünk.

Fontos figyelembe venni, hogy bizonyos kóros állapotok tünet mentesen is előfordulnak (pl. magas vérnyomás) és kezelésük panasz nélkül is indokolt, a szövődmények megelőzése érdekében.

Gyakori panasz a fulladás, nehézlégzés, mellkasi fájdalom, szapora vagy rendetlen szívverés, indokolatlan fáradtság ezekre a panaszokra célszerű oda figyelni, és szakemberrel konzultálni. A panasz nem jelent egyértelműen szívbetegséget, a panaszmentesség nem feltétlen bizonyítéka annak, hogy egészségesek vagyunk. Az Internet rengeteg ismeretet nyújt, de az ott olvasottak soha nem helyettesítik a szakértő véleményét.

Tehát: a tájékozódás hasznos, de a sok információ gyakran téves útra viszi az olvasót. Használjunk iránytűt, de a diagnózishoz orvosi segítséggel tudunk eljutni. Nézzünk néhány példát:

  • Szapora szívverés: a pulzusszám függ az életkortól, az edzettségi állapottól és számos betegség/szívbetegség tünete lehet
  • Szívritmus zavar: igazolása EKG felvétellel történik. A panasz alatt készített felvétel igen hasznos. Holter monitorozás (24 órás EKG felvétel) sokszor segíti a diagnózis felállítását.
  • Nehézlégzés/fulladás/légszomj: okozhatja szívbetegség, tüdőbetegség, túlsúly és számos egyéb ok
  • Magas vérnyomás: az egyik legfontosabb rizikó faktor, igen gyakori, hogy kóros értékek esetén sem okoz panaszt
  • Mellkasi fájdalom: számos ok miatt jelentkezhet. Lehet szívbetegség tünete, gyakori, hogy emésztőszervi eltérés okozza (pl. reflux), máskor csigolya meszesedés áll a panasz hátterében.

Prof. Dr. Jánosi András

Prof. Dr. Jánosi András

Szív- és érrendszeri panaszai vannak?

Szívritmus zavarok, szívbillentyű betegségek, szívelégtelenség, magas vérnyomás, ismeretlen eredetű mellkasi fájdalom diagnosztizálása és kezelése évtizedek alatt szerzett kardiológiai, belgyógyászati tapasztalata és gyakorlata alapján.

Indokolatlan légszomj, nehézlégzés, időleges eszméletvesztés, indokolatlan fáradtság, fáradékonyság, étvágytalanság, dagadó alsó végtagok, megállapított szívbetegség esetén, egyenes ági rokon fiatalkori szívbetegsége, nyomó, szorító mellkasi fájdalom a szegycsont mögött, amely kisugározhat a bal vállba, karba, erős szívdobogás érzés, szapora pulzus?

Keressen fel kardiológiai magánrendelésemen.

Bejelentkezem a magánrendelésre

Adatvédelem
Jacsomedia Digitális Ügynökség